Zadzwoń do nas
509-802-775

Elewacje i tynki maszynowe

Firma TOMEX oferuje kompleksowe wykonanie elewacji budynków. Nasze usługi obejmują tynkowanie o różnych frakturach, w tym tynki maszynowe, malowanie elewacji oraz układanie płytek elewacyjnych z klinkieru, gresu czy kamienia.

Wykonanie elewacji

Elewacje i tynkowanie - Tomex-Poznan.plWykonanie termomodernizacji, czyli docieplenia budynku to również dobry moment do tego, by zastanowić się również nad odświeżeniem zewnętrznej warstwy fasady. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest w tym przypadku kładzenie tynków, które są najczęściej stosowanym materiałem wykończeniowym. Na rynku dostępne są różnego rodzaju tynki. Do dyspozycji mamy więc tynki barwione, które pozwalają od razu nadać budynkowi pożądany kolor, a także tynki przeznaczone do malowania. Te ostatnie po położeniu można pomalować w zasadzie na dowolne kolory. Ze względu na skład tynki możemy podzielić ponadto na akrylowe, krzemianowe, mineralne oraz sylikonowe. Tynkowi można ponadto nadać różną frakturę. Do najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie należy: gładka powierzchnia, baranek, odrapania lub kornik. Alternatywnym rozwiązaniem dla klasycznych jest są płytki elewacyjne z klinkieru, gresu czy kamienia, które można położyć na całej powierzchni fasady lub tylko na określonej wysokości, łącząc je np. z elewacją tynkową.

Tynki maszynowe

Tynkowanie może być wykonane metodą tradycyjną. Przy dużej powierzchni fasady musi wtedy pracować jednocześnie kilka osób. Alternatywą pozwalającą na szybkie i sprawne tynkowanie dużych powierzchni są zewnętrzne tynki maszynkowe. W metodzie tej nakładany jest na elewację za pomocą specjalnego agregatu tynkarskiego, w którym wyrabiana jest zaprawa tynkarska. Zewnętrzne tynki nakładane maszynowo nie wymagają ręcznego zacierania, przez co zużycie materiału jest mniejsze, a sama otynkowana fasada prezentuje się perfekcyjnie. Jako jedna z niewielu firm budowlanych w Poznaniu TOMEX oferuje maszynowe tynkowanie fasad. Wykorzystujemy przy tym wyłącznie materiały wysokiej jakości.