Zadzwoń do nas
509-802-775

Ocieplanie budynków

Firma TOMEX wykonuje ocieplanie domów już na etapie budowy. W przypadku starszych budynków TOMEX oferuje termomodernizację, czyli docieplenie budynku. Jako materiał termoizolacyjny wykorzystujemy styropian lub wełnę mineralną.

Ocieplanie budynków styropianem

Ocieplanie budynków - Tomex-Poznan.plKażdy budynek, który nie posiada odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej, traci ciepło, co odczuwalne jest w szczególności w sezonie grzewczym. Skutkiem tego jest szybkie wychładzanie się budynku, nadmierna wilgotność oraz oczywiście zwiększone koszty ogrzewania. Dlatego też już na etapie projektu domu uwzględnia się wykonanie ocieplenia, które realizuje się następnie podczas budowy domu. Ocieplenie powinno zostać wykonane z najlepszych materiałów, gdyż inwestycja w tym obszarze zwraca się stosunkowo szybko – poprzez mniejsze rachunki za ogrzewanie. Do materiałów używanych najczęściej w ocieplaniu budynków stosowany jest styropian lub wełna mineralna. Styropian jest materiałem łatwiejszym w obróbce. Pozwala ponadto znacznie łatwiej ukrywać i niwelować nierówności bryły budynku. Oprócz tego styropian jako warstwa ocieplająca budynek jest niezwykle lekki. Ponadto styropian jest materiałem niepalnym, a więc i bezpiecznym w eksploatacji, oraz odpornym na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki swojej trwałości (nie butwieje i nie gnije) jako warstwa ocieplająca posłuży przez wiele lat.

Docieplenia budynków - termomodernizacja

W ostatnich latach mamy do czynienia ze skokowym kosztem ogrzewania budynków. Taka sytuacja spowodowała, że spora liczba domów budowanych w okresie od lat 60-tych do 80-tych nie posiada żadnej lub odpowiednio wydajnej warstwy ocieplającej. Dlatego dobrym posunięciem jest termomodernizacja, czyli docieplanie domów tego typu. Pozwala top na obniżenie kosztów ogrzewania o 50 do 75% oraz na zabezpieczenie budynku przed wilgocią, grzybem oraz przemarzaniem instalacji. Docieplony w ten sposób budynek pokrywany jest następnie ochronno-dekoracyjną warstwą tynku, który może mieć w zasadzie dowolny kolor. Jako materiał wykończeniowy można opcjonalnie można zastosować również specjalne płytki elewacyjne.